Nyugat-balatoni ízek találkozása Alsópáhokon
Egész napos gasztroprogramra várták a vendégeket szeptember 7-én Alsópáhokon, ahol a helyi séfek a helyi termelők alapanyagait felhasználva készítették el a legfinomabb fogásokat!
Ízek találkozása Alsópáhokon
13 séf, 13 tanuló és 23 helyi termelő várta az éhes vendégeket az alsópáhoki rendezvénysátorban.
Képzeljetek el egy piacot, ahol a különböző helyi termelők kínálták a portékáikat: a fürjtojástól és a marhahústól kezdve a zöldségeken, mézen keresztül a lekvárig, sajtig, kenyérig. Adjátok hozzá a séfeket és a tanulókat, akik ezekből a termékekből ételeket készítettek, ezeket a finomságokat a látogatók megkóstolhatták.
Hmmm... Ha összefutott a nyál a szátokban, eláruljuk, hogy mi körbekóstoltuk ezt a gasztroforgatagot, és nem csalódtunk a nyugat-balatoni ízkavalkádban, amit a 13 séf alkotott.
13 séf a pályán
A 13 séf elnevezés Hévízhez köthető, az üdülőváros 13 séfének összefogásával jött létre, akik egymástól tanulva, egymást inspirálva közösen is megmutatják magukat a nagyközönségnek. Ha már nyaraltatok Hévízen, biztosan kóstoltátok a fogásaikat a hotelekben.
Az alsópáhoki helyszínen kialakított konyháknál kiírások segítettek a vendégeknek, ott ép mi készül, milyen alapanyagokból, s mely termelők biztosították a szükséges hozzávalókat. Persze, főzés közben nemcsak nézhettük a séfeket, és a termelőket, hanem kérdezhettünk is tőlük, elleshettük az apró konyhai trükköket is.
A vonyarcvashegyi Zenitet képviselő Ács István korianderes hideg burgonyakrémlevest főzött, amit kecskesajthabbal bolondított meg, Barcza Zoltán pedig grillezett tehén- és kecskesajtot "dobott össze" burgonyasalátával, kolbászchipsszel és csírákkal. Tatár Attila kakukkfüves marinált gombákat kínált friss csírákkal és érlelt kecskesajttal, Zámbó Tibornál rusztikus kacsamájpástétomot kóstolhattunk.
A séfek keszthelyi, rezi, tilajújhegyi és balatonszárszói alapanyagokból alkották meg tányérjaikat, érkeztek hozzávalók Zalavárról, Zalaegerszegről, Zalaszentgrótról és Nemesapátiból is.
Örömfőzés
Farkas Bálint, a 13 séf Egyesület elnöke azt mondta, a rendezvény célja a helyi termelők támogatása, az utánpótlás nevelése s persze az örömfőzés, a gasztronómia népszerűsítése volt, mi úgy gondoljuk, ez ezen a csodaszép őszi napon teljes mértékben megvalósult.
Az elkészült fogások árát tallérban mérték, a kóstoló adagoknak és a mérsékelt áraknak köszönhetően szinte minden fogást körbe lehetett kóstolni egy nap alatt.
Izgatottan várjuk a 13 séf újabb bemutatkozását!